Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej otwierany w nowym oknie

EFS

Serwis Projektu Razem Przeciw Wykluczeniu Społecznemu otwierany w nowym oknie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1442
mod_vvisit_counterWczoraj1747
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7649
mod_vvisit_counterW tym miesiącu47643

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Aktualności

Świadczenia rodzinne w 2015 roku

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 06 kwietnia 2016

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego można było się dowiedzieć, ile pieniędzy w 2015 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przeznaczył na świadczenia rodzinne.

Zgodnie z ustawa świadczeniami rodzinnymi są zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego, świadczenia opiekuńcze, w skład których wliczamy zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy oraz świadczenie pielęgnacyjne. Do świadczeń rodzinnych zalicza się również jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka oraz świadczenia rodzicielskie.

Jak sytuacja przedstawiała się w Wodzisławiu Śląskim? Otóż w 2015 roku liczba świadczeń rodzinnych wyniosła 37295 i opiewała na kwotę 6 683 087 zł. Dla przykładu poszczególnych sum podamy, że na zasiłki pielęgnacyjne, których wydano 12836 spożytkowano kwotę 1 963 908 zł, na świadczenia pielęgnacyjne MOPS przeznaczył 1 988 260 zł, a na jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka 303 000 zł.

Dużą kwotą jest także Fundusz alimentacyjny, który wyniósł 2 003 809 zł.

   

Jak prawidłowo wypełnić wniosek 500 +

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 06 kwietnia 2016

Od kilku dni na terenie miasta realizowany jest program Rodzina 500 plus. Wnioski o świadczenie złożyło już kilkuset mieszkańców. Niestety zdarza się, że wypełnione druki zawierają błędy. Rodzice i opiekunowie podają m.in. niekompletne dane adresowe, nie wskazują współmażłonka w składzie rodziny, nie uzupełniają numerów PESEL.
Osoby, które źle wypełniły wniosek będą proszone przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o ich skorygowanie, a to może wpłynąć na wydłużenie czasu wypłaty pieniędzy.

Jak uniknąc błędów przy wypełnianiu wniosku o Rodzina 500 plus? Poniżej prezentujemy wzory prawidłowo wypełnionych wniosków.

Dokładna instrukcja wypełnienia wniosku dostepna jest równiez na stronie Miniestertwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod wskazanym poniżej linkiem.

Jak prawidłowo wypełnić wniosek 500 +

   

Wpłynęło już ponad 500 wniosków

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 05 kwietnia 2016

Od 1 kwietnia wystartował program Rodzina 500 +. Jest to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6.000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka.

W Wodzisławiu Śląskim jednostka odpowiedzialną za przyznawanie świadczenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak przebiegały pierwsze dni programu?

Program Rodzina 500 + w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim działa sprawnie. Od piątku, 1 kwietnia, do wczoraj, do godziny 12:00 zarejestrowaliśmy 545 wniosków. Przypominamy, że w celu usprawnienia obsługi mieszkańców, pracownicy MOPS wnioski przyjmują od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:15 do 18.00. Z tego miejsca apeluję również, by nie powielać składanych wniosków mówi dyrektor MOPS w Wodzisławiu Śląskim Elwira Palarczyk.

   

Strona 7 z 60