Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej otwierany w nowym oknie

EFS

Serwis Projektu Razem Przeciw Wykluczeniu Społecznemu otwierany w nowym oknie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj452
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3565
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7406

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Aktualności

Program Aktywizacja i Integracja

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 13 maja 2015

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowy Urząd Pracy realizuje program, który z założenia ma pomóc osobom bezrobotnym w powrocie na rynek pracy.
Adresatami przedsięwzięcia o nazwie Program Aktywizacja i Integracja będzie dziesięć osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, objętych kontraktem socjalnym, dla których Powiatowy Urząd Pracy ustalił profil pomocy III. Intensywna aktywizacja i integracja bezrobotnych w ramach Programu trwać będzie od 11 maja 2015 roku do 10 lipca 2015 roku.

Wykonywanie przez bezrobotnych prac społecznie użytecznych oraz uczestniczenie w działaniach nakierowanych na integrację w końcowym efekcie ma zwiększyć ich aktywność zawodową i społeczną. PAI ma przede wszystkim przyczynić się do zwiększenia motywacji do podjęcia zatrudnienia, zwiększyć samodzielność oraz poczucie własnej wartości osoby objętej programem. Co więcej, osoby w nim uczestniczące zostaną przygotowane do samodzielnego poruszania się na rynku pracy.

Po upływie dwóch miesięcy realizacji PAI urząd pracy dokona oceny indywidualnych efektów oraz ponownie ustali profil pomocy osobom, które ukończyły Program. Adekwatnie do nowo ustalonego profilu nastąpi dobór właściwych ze względu na potrzeby bezrobotnego form pomocy np. odbycie stażu, prac interwencyjnych. Dzięki czemu uczestnicy Projektu zwiększą swoją atrakcyjność na otwartym rynku pracy.

PAI to pilotażowy program realizowany przez wodzisławski MOPS. Jeśli przyniesie oczekiwane rezultaty z pewnością zostanie powtórzony w przyszłym roku.

   

Ogłoszenie o naborze kandydatów na opiekunów dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 19 marca 2015

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM
OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA OPIEKUNÓW DLA OSÓB CAŁKOWICIE UBEZWŁASNOWOLNIONYCH

Zakres podstawowych zadań opiekuna osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej:

  • Sprawowanie opieki nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentacja w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli.
  • Opiekun nie sprawuje usług opiekuńczych. Usługi obejmujące pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę, pielęgnację i zapewnienie kontaktu z otoczeniem sprawują opiekunki środowiskowe.
  • Za sprawowanie opieki sąd może przyznać opiekunowi, na jego żądanie, stosowne wynagrodzenie okresowe albo wynagrodzenie jednorazowe.

Więcej: Ogłoszenie o naborze kandydatów na opiekunów dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych

   

Informacja o zmianie rejonizacji

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 27 lutego 2015

Informujemy, że z dniem 1 marca 2015 roku ulega zmianie podział rejonów opiekuńczych naszego Ośrodka. Miejsca przyjmowania Klientów pozostają bez zmian, a nowy wykaz ulic oraz ich przypisanie do poszczególnych rejonów został zamieszczony w sekcji "Gdzie szukać pomocy?".

   

Strona 7 z 43