Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej otwierany w nowym oknie

EFS

Serwis Projektu Razem Przeciw Wykluczeniu Społecznemu otwierany w nowym oknie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj561
mod_vvisit_counterWczoraj1620
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10619
mod_vvisit_counterW tym miesiącu42225

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 

Aktualności

Zgłoś kandydata do nagrody "Ostoja Pokoju"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 02 maja 2016

Do 15 maja br. można składać kandydatury do Nagrody "Ostoja Pokoju" im. Matki Ewy. Wyróżnienia przyznawane są za działalność charytatywną, społeczną, pro publico bono na rzecz drugiego człowieka. W tym roku wyróżnienia przyznane zostaną po raz piąty.

Nagroda przyznawane są w dwóch kategoriach: dla osób fizycznych i podmiotów zbiorowych. Mogą je otrzymać: osoby fizyczne, prawne, podmioty wyznaniowe, jednostki organizacyjne pozbawione osobowości prawnej, które działają w obszarze działań społecznych lub charytatywnych z terenu województwa śląskiego i opolskiego.
Nominacje do nagrody mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, podmioty gospodarcze, związki wyznaniowe i ich jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne (grupy min. 15-osobowe).

Zgłoszenia przyjmowane są listownie i osobiście na adres Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytomiu ( 41-902 Bytom, ul. Parkowa 2, fax. 32 281 58 75) lub za pomocą poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z tematem oznaczonym jako Nagroda "Ostoja Pokoju".

Regulamin przyznawania nagrody oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj.

 

Nagroda upamiętnia Ewę von Tiele-Winckler - Matkę Ewę i działo jej życia "Ostoję Pokoju". Patronka jest symbolem niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, aktywności na rzecz środowiska lokalnego oraz zaangażowania w rozwiązywanie problemów społecznych. Laureatami nagrody w latach ubiegłych zostali: Siostra Diakonisa Marta Grudke, Monika Witkowska-Kubas, ks. Bogdan Peć, dr Janusz Cholewiński oraz firma MARCO z Gliwic.

   

2 maja pracujemy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 29 kwietnia 2016

Informujemy, że w poniedziałek 2 maja Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynny normalnie.
Mieszkańcy będą obsługiwani w godzinach od 7:15 do 15:15. Natomiast punkt realizacji świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 +" czynny będzie do godziny 18:00.

   

Informacja dla uczestników projektu "Lepsze Jutro"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 29 kwietnia 2016

Spotkanie inauguracyjne dla uczestników projektu "Lepsze Jutro" odbędzie się 4 maja o godzinie 8.30 w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Po części oficjalnej uczestnicy projektu wezmą udział w szkoleniu pt. "Równość szans kobiet i mężczyzn".

Zajęcia z psychologiem dla uczestników projektu "Lepsze Jutro" odbywać się będą od 5 maja do 12 maja w godzinach od 8.30 do 14.30 w budynku przy ul. Pośpiecha 1 w Wodzisławiu Śląskim.

 

Projekt "Lepsze Jutro" Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

Celem przedsięwzięcia jest aktywna integracja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców Wodzisławia Śląskiego z rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo - wychowawczej zagrożonych wykluczeniem społecznym, często spowodowanych bezrobociem. W ramach projektu planuje się różne szkolenia, warsztaty o charakterze społecznym, zawodowym czy zdrowotnym, jak też działania o charakterze środowiskowym. Weźmie w nich udział 20 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

logo kolorowe

   

Strona 7 z 67