Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej otwierany w nowym oknie

EFS

Serwis Projektu Razem Przeciw Wykluczeniu Społecznemu otwierany w nowym oknie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj72
mod_vvisit_counterWczoraj420
mod_vvisit_counterW tym tygodniu954
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1178

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Aktualności

Informacja ws. pomocy osobom bezdomnym

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 13 stycznia 2014

W związku z nadchodzącym okresem zimowym informujemy, że na terenie miasta Wodzisławia Ślaskiego funkcjonuje Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Marklowickiej 17, tel. 32 455 34 91

Ze schroniska mogą korzystać osoby będące mieszkańcami naszego miasta, posiadające ostatnie miejsce stałego zameldowania w Wodzisławiu Śląskim.
Po skierowanie do w/w Schroniska należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. Kubsza 28 (pok. nr 12), w dni robocze:
od poniedziałku do środy w godzinach od 7.15 do 15.15
w czwartek w godzinach od 7.15 do 17.15
w piątek w godzinach od 7.15 do 13.15

W przypadku osoby, która posiada ostatnie stałe zameldowanie w innej miejscowości skierowaniem do schroniska zajmuje się odpowiednia gmina ostatniego zameldowania osoby bezdomnej.

Wykazy placówek świadczących pomoc dla bezdomnych z terenu województwa śląskiego dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach: www.katowice.uw.gov.pl (zakładka: Wydziały Urzędu-Polityka społeczna-Placówki pomocy społecznej-Wykazy placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym).
Bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych - 800 100 022

   

Nowe świadczenie - dodatek energetyczny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 27 grudnia 2013

Informujemy, ze od 1 stycznia 2014r. osoby otrzymujące dodatek mieszkaniowy będą miały prawo do nowego świadczenia - dodatku energetycznego.

Ustawa z dnia 26 lipca 2013r. o zmianie ustawy Prawo energetyczne (Dz.U z 2013r. poz. 984) wprowadziła nową definicję - odbiorca wrażliwy energii elektrycznej. Zgodnie z art.3 pkt.13c Prawa Energetycznego jest to osoba której przyznano dodatek mieszkaniowy w rozumieniu art.2 ust.1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o dodatkach mieszkaniowych (tekst jednolity Dz.U. z 2013r. poz.966), jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznymi i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej. Osobą uprawnioną do dodatku energetycznego jest więc osoba , której przyznano dodatek mieszkaniowy (posiada aktualną decyzję przyznajacą dodatek mieszkaniowy) posiada umowę sprzedaży energii elektrycznej i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej.

Więcej: Nowe świadczenie - dodatek energetyczny

   

WAŻNY KOMUNIKAT - Świadczenia Rodzinne

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 19 grudnia 2013

Informujemy, iż wypłaty świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego w miesiącu grudniu 2013r. zostaną zrealizowane po usunięciu problemów technicznych systemu komputerowego. Nadmieniamy, że ustawowy termin wypłaty powyższych świadczeń przypada do ostatniego dnia miesiąca.

   

WAŻNE !!! - Aktualny numer telefonu dla Działów Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych oraz dodaktów mieszkaniowych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 09 września 2013

W związku z zakończeniem procedury przeniesienia mumeru telefonu informujemy, że w sprawach związanych ze świadczeniami rodzinnymi i Funduszem Alimentacyjnym oraz dodatkami mieszkaniowymi można się kontaktować pod numerem telefonu 32 4553557

   

Strona 6 z 27