Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej otwierany w nowym oknie

EFS

Serwis Projektu Razem Przeciw Wykluczeniu Społecznemu otwierany w nowym oknie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj72
mod_vvisit_counterWczoraj255
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1520
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6091

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 26 lutego 2014

Zgodnie z informacjami otrzymanymi z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego informujemy, że z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości rozpoczęły się obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Przedsięwzięcie to ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W dniach od 24 lutego do 1 marca 2014 roku osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą korzystać z bezpłatnej specjalistycznej pomocy w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działających na terenie całego kraju, w tym również w województwie śląskim (dyżury zaplanowano w Bielsku-Białej, Gliwicach, Częstochowie i Katowicach).

Więcej informacji na ten temat, a także szczegółowy program dyżurów można znaleźć w serwisie informacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości oraz w serwisie informacyjnym www.pokrzywdzeni.gov.pl.

   

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 19 lutego 2014

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Powiecie Wodzisławskim będzie obchodzony 23 lutego br. pod hasłem "Obudźmy nadzieję".

W Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śl. od godz. 15.30 prelekcje wygłoszą:

  • Regina Bisikiewicz - Prezes Fundacji "Polski Instytut Otwartego Dialogu" we Wrocławiu
  • Aleksandra Kożuszek - trener warsztatów "Ekspert przez doświadczenie" we Wrocławiu
  • Anna Przewłocka - psychiatra. Szpital im. Babińskiego w Krakowie

Od godz. 17.30 bezpłatne konsultacje psychoterapeutów w Domku Maryi ul. Szkolna w Wodzisławiu Śl.

 

Organizatorzy:

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śl.

Powiatowy Ośrodek Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śl.

 

   

Informacja ws. pomocy osobom bezdomnym

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 13 stycznia 2014

W związku z nadchodzącym okresem zimowym informujemy, że na terenie miasta Wodzisławia Ślaskiego funkcjonuje Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Marklowickiej 17, tel. 32 455 34 91

Ze schroniska mogą korzystać osoby będące mieszkańcami naszego miasta, posiadające ostatnie miejsce stałego zameldowania w Wodzisławiu Śląskim.
Po skierowanie do w/w Schroniska należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. Kubsza 28 (pok. nr 12), w dni robocze:
od poniedziałku do środy w godzinach od 7.15 do 15.15
w czwartek w godzinach od 7.15 do 17.15
w piątek w godzinach od 7.15 do 13.15

W przypadku osoby, która posiada ostatnie stałe zameldowanie w innej miejscowości skierowaniem do schroniska zajmuje się odpowiednia gmina ostatniego zameldowania osoby bezdomnej.

Wykazy placówek świadczących pomoc dla bezdomnych z terenu województwa śląskiego dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach: www.katowice.uw.gov.pl (zakładka: Wydziały Urzędu-Polityka społeczna-Placówki pomocy społecznej-Wykazy placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym).
Bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych - 800 100 022

   

Nowe świadczenie - dodatek energetyczny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 27 grudnia 2013

Informujemy, ze od 1 stycznia 2014r. osoby otrzymujące dodatek mieszkaniowy będą miały prawo do nowego świadczenia - dodatku energetycznego.

Ustawa z dnia 26 lipca 2013r. o zmianie ustawy Prawo energetyczne (Dz.U z 2013r. poz. 984) wprowadziła nową definicję - odbiorca wrażliwy energii elektrycznej. Zgodnie z art.3 pkt.13c Prawa Energetycznego jest to osoba której przyznano dodatek mieszkaniowy w rozumieniu art.2 ust.1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o dodatkach mieszkaniowych (tekst jednolity Dz.U. z 2013r. poz.966), jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznymi i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej. Osobą uprawnioną do dodatku energetycznego jest więc osoba , której przyznano dodatek mieszkaniowy (posiada aktualną decyzję przyznajacą dodatek mieszkaniowy) posiada umowę sprzedaży energii elektrycznej i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej.

Więcej: Nowe świadczenie - dodatek energetyczny

   

Strona 6 z 27