Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej otwierany w nowym oknie

EFS

Serwis Projektu Razem Przeciw Wykluczeniu Społecznemu otwierany w nowym oknie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj192
mod_vvisit_counterWczoraj298
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1912
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12139

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Aktualności

Zmiana miejsca konsultacji

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 09 grudnia 2014

Informujemy, że konsultacje z pracownikiem socjalnym o specjalności w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie zaplanowane na 10 grudnia br. odbędą się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Kubsza 28 (zamiast w Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Mendego 2).

   

Otwórz się na zmiany

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 25 listopada 2014

Jutro tj. 26 listopada w godz. 10.00-12.00 zapraszamy kobiety do WCK na warsztat "Otwórz się na zmiany", który poprowadzi Dawid Koczy. Jeśli w warsztacie będą chciały wziąć udział matki mające małe dzieci - zapewniamy opiekę. W godzinach popołudniowo-wieczornych (początek projekcji godzina 17.00) zapraszamy do świetlicy na ul. Kokoszycką 180 a (Jedłownik) do wspólnego oglądania filmu "Tyranozaur", który obrazuje sceny przemocy domowej ale i daje nadzieję na zmiany. Ten sam film można będzie zobaczyć 27 listopada w sali projekcyjnej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w dzielnicy Wilchwy oraz 1 grudnia w "Dziupli" na ul. Jana 17.

Dawid Koczy od 10 lat jest związany z branżą show-biznesu oraz mediów. Pracę w mediach rozpoczął w 2009 roku w agencji PR. W 2010 r. dołączył do Grupy Radiowej Agory, gdzie pełnił rolę Redaktora Prowadzącego portalu tuba.pl oraz Brand Managera portalu tuba.fm. Następnie przez rok pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży w międzynarodowym magazynie VICE. Przez rok pełnił również funkcję Dyrektora Marketingu w Szkole Wizażu i Stylizacji "Artystyczna Alternatywa". Od lat pełni funkcję specjalisty ds. wizerunku dla firm oraz osób publicznych. Pierwszego grudnia zadebiutuje jako projektant męskiej bielizny vonCoda, na temat której ukazują się entuzjastyczne recenzje, na portalach międzynarodowych tuż przed premierą.

Podczas spotkania w ramach międzynarodowych obchodów 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet, Dawid Koczy opowie m.in.: o tym jak pokazać swoją prawdziwą, kobiecą siłę, dbać o siebie w każdym aspekcie oraz nauczyć się zdrowego egoizmu. Ponadto zademonstruje jak powinien wyglądać profesjonalnie wykonany makijaż. Specjalnie na okoliczność spotkania, dla wszystkich uczestniczek Salon Fryzjerski Dolce Vita w Wodzisławiu Śląskim na ul. Mały Rynek 1 ufundował darmowe obcięcie i stylizację fryzury, które będzie można wykorzystać do końca roku.

   

NOWE PERSPEKTYWY - samodzielnie i aktywnie w społeczeństwie i na rynku pracy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 24 października 2014

Informujemy, iż Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Gliwicach wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim rozpoczęły realizację projektu "NOWE PERSPEKTYWY - samodzielnie i aktywnie w społeczeństwie i na rynku pracy". Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Projekt ten skierowany jest do 40 osób zamieszkujących na terenie powiatów: gliwickiego, raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, m. Gliwic, m. Rybnik:

  • w wieku 16 - 30 lat;
  • posiadających status osoby bezrobotnej na rynku pracy lub status osoby nieaktywnej zawodowo na rynku pracy;
  • posiadających status osoby opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego i socjalizacyjnego: domy dziecka/rodzinne domy dziecka/rodziny zastępcze, zakłady poprawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, schroniska dla nieletnich, domy pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Więcej: NOWE PERSPEKTYWY - samodzielnie i aktywnie w społeczeństwie i na rynku pracy

   

Strona 7 z 41