Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej otwierany w nowym oknie

EFS

Serwis Projektu Razem Przeciw Wykluczeniu Społecznemu otwierany w nowym oknie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj14
mod_vvisit_counterWczoraj110
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1451
mod_vvisit_counterW tym miesiącu124

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Aktualności

Rekrutacja do projektu "Internet w każdym domu" rozpoczęta

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 31 marca 2014

W dniu dzisiejszym (31 marca 2014r.) rozpoczyna sie rekrutacja do projektu "Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego".

I etap rekrutacji planowo powinien się zakończyć dnia 11 kwietnia 2014 r.W tegorocznym projekcie realizowanym przez Miasto przewidziane jest 70 miejsc dla wodzisławian. Każdy z uczestników projektu otrzyma sprzęt komputerowy wraz z darmowym dostępem do Internetu. Przewidziano również szkolenia z obsługi komputera i Internetu.

Więcej: Rekrutacja do projektu "Internet w każdym domu" rozpoczęta

   

Rower dla każdego dziecka niepełnosprawnego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 27 marca 2014

Informujemy, że Fundacja Eco Textil rozpoczyna realizację nowego programu "Rower dla każdego dziecka niepełnosprawnego". Co miesiąc zamierza obdarowywać 20 potrzebujących z terenu całej Polski.

W pierwszej kolejności rowery będą otrzymywać osoby, którym przyznano dofinansowanie na ten cel z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski na ten cel przyjmuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W takich przypadkach Fundacja Eco Textil pokryje część kosztów zakupu roweru, leżącą po stronie niepełnosprawnego.

W drugiej kolejności Fundacja odpowiada na zgłoszenia osób, które dofinansowania nie otrzymają. W takiej sytuacji Eco Textil ufunduje zakupiony z własnych środków rower rehabilitacyjny.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Fundacją Eco Textil:

tel:. 600-854-648
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.ecotextil.pl

   

Punkt Konsultacyjny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 11 marca 2014

Na podstawie Zarządzenia z dnia 29 listopada 2013 roku Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim powstał Punkt Konsultacyjny, którego siedziba mieści się w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Mendego 2.

Punkt Konsultacyjny prowadzi dzialalność dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie i rodzin z problemem alkoholowym. Usługi Punktu Konsultacyjnego przeznaczone są dla mieszkańców Gminy Wodzisław Śląski i świadczone są bezpłatnie.

Głównym celem Punktu Konsultacyjnego jest poradnictwo w zakresie pomocy psychologicznej, psychiatrycznej oraz prawnej. Działalność Punktu Konsultacyjnego nastawiona jest przede wszystkim na zdiagnozowanie problemów klienta w zakresie uzależnień i przemocy w rodzinie oraz zaplanowanie pomocy i udzielenie wsparcia dla osób i rodzin korzystających z jego usług.

Specjaliści Punktu Konsultacyjego przyjmują w wyznaczone dni i godziny, zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Zainteresowane osoby prosi się o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, nr tel. 32 4556200 lub 32 4553451 wew. 27, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   

Strona 7 z 37