Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej otwierany w nowym oknie

EFS

Serwis Projektu Razem Przeciw Wykluczeniu Społecznemu otwierany w nowym oknie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj169
mod_vvisit_counterWczoraj250
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1408
mod_vvisit_counterW tym miesiącu879

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Aktualności

Punkt Konsultacyjny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 11 marca 2014

Na podstawie Zarządzenia z dnia 29 listopada 2013 roku Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim powstał Punkt Konsultacyjny, którego siedziba mieści się w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Mendego 2.

Punkt Konsultacyjny prowadzi dzialalność dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie i rodzin z problemem alkoholowym. Usługi Punktu Konsultacyjnego przeznaczone są dla mieszkańców Gminy Wodzisław Śląski i świadczone są bezpłatnie.

Głównym celem Punktu Konsultacyjnego jest poradnictwo w zakresie pomocy psychologicznej, psychiatrycznej oraz prawnej. Działalność Punktu Konsultacyjnego nastawiona jest przede wszystkim na zdiagnozowanie problemów klienta w zakresie uzależnień i przemocy w rodzinie oraz zaplanowanie pomocy i udzielenie wsparcia dla osób i rodzin korzystających z jego usług.

Specjaliści Punktu Konsultacyjego przyjmują w wyznaczone dni i godziny, zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Zainteresowane osoby prosi się o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, nr tel. 32 4556200 lub 32 4553451 wew. 27, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   

Gwarancje dla Młodzieży

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 26 lutego 2014

Od 1 lipca 2014 r. Ochotnicze Hufce Pracy rozpoczynają realizację programu Gwarancje dla Młodzieży, którego celem jest udzielanie młodzieży wsparcia w zakresie wejścia na rynek pracy.
Skierowany on jest dla młodzieży z grupy NEET - młodzi ludzie w wieku 15 - 25 r.ż., którzy nie posiadają zatrudnienia, ani nie uczestniczą w kształceniu czy szkoleniu. Wsparcie OHP w tym zakresie jest skierowane przede wszystkim do młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej z powodu uwarunkowań rodzinnych oraz środowiskowych.
W ramach działań realizowanych przez jednostki OHP młode osoby będą mogły skorzystać z porad psychologicznych, porad doradcy zawodowego, kursów, szkoleń oraz staży, a także z pośrednictwa pracy. Poza tym wszystkim beneficjentom zostanie zapewnione wsparcie dodatkowe w trakcie realizacji projektu w postaci wyżywienia, dofinansowania dojazdów, ubezpieczenia NNW.
W ramach programu możliwe będzie realizowanie szkoleń językowych, komputerowych, kursu prawa jazdy kat.B, oraz szkoleń zawodowych, a rodzaj świadczonych dla beneficjenta usług będzie uzależniony od jego indywidualnej sytuacji oraz jego potrzeb i możliwości.
Jednostki OHP, które będą odpowiedzialne za realizację Gwarancji dla Młodzieży w powiecie wodzisławskim:

  • Punkt Pośrednictwa Pracy w Wodzisławiu Śl., ul. Zamkowa 5
  • Punkt Pośrednictwa Pracy w Radlinie, ul. Rymera 15
  • Ośrodek Szkolenia Zawodowego EFS w Wodzisławiu Śl., Os. 1 Maja 16 a
  • Młodzieżowe Centrum Kariery w Pszowie, ul. Traugutta 1

Prezentacja z informacjami o programie: POBIERZ

 

   

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 26 lutego 2014

Zgodnie z informacjami otrzymanymi z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego informujemy, że z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości rozpoczęły się obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Przedsięwzięcie to ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W dniach od 24 lutego do 1 marca 2014 roku osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą korzystać z bezpłatnej specjalistycznej pomocy w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działających na terenie całego kraju, w tym również w województwie śląskim (dyżury zaplanowano w Bielsku-Białej, Gliwicach, Częstochowie i Katowicach).

Więcej informacji na ten temat, a także szczegółowy program dyżurów można znaleźć w serwisie informacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości oraz w serwisie informacyjnym www.pokrzywdzeni.gov.pl.

   

Strona 7 z 37